Červené alebo načervenalé diamanty sú veľmi vzácne a vysoko cenené. Naproti tomu hnedé a champagne diamanty sú veľmi častým farebným odtieňom diamantov.

 

ČERVENÉ DIAMANTY

Červené alebo načervenalé diamanty sú veľmi vzácne a vysoko cenené. Ich nálezisko sa nachádza v Afrike, Austrálii a Brazílii a väčšina červených diamantov má váhu menej než pól karátu. Červené diamanty vyzerajú inak v rôznych svetelných podmienkach - najlepšie za denného svetla a vo svetle sviečok. Odtiene červených diamantov sa pohybujú od tmavo ružovej po purpurovo červenú. Čím je odtieň tmavší, tým má diamant vyššiu hodnotu.

Šperky KLENOTA s červenými diamantmi

Máme pre Vás špeciálnu kolekciu šperkov s farebnými diamantmi. Vyberte si šperk s diamantom vo Vašej obľúbenej farbe.

Červená farba je teplá a stimulujúca, oživuje nás a dodáva nám odvahu. Symbolizuje energiu a silu života, často si ju spájame s láskou a srdcom. Šperky s červenými diamantmi Vás zaujmú svojou viditeľnou energiou, ktorú vyžarujú a výnimočnosťou.

Z ďalších drahých kameňov môžete zvoliť napríklad červené rubíny alebo granáty.

Najslávnejšie červené diamanty

Najväčším červeným diamantom na svete je Moussaieff Red Diamond. Váži 5,99 karátu, je vybrúsený briliantovým výbrusom do trojuholníku a jeho vnútorná štruktúra je bezchybná.

Červeným diamantom s veľmi ojedinelým odtieňom je Hancock Red Diamond. Ide o guľatý briliant, ktorý váži 0,95 karátu a má fialovo červenú farbu.

Ďalším zaujímavým červeným diamantom je Rob Red. Má hruškovitý tvar, váži 0,59 karátu a je označovaný ako Fancy Red diamant. Odborníkmi je hodnotený ako najviac nasýtený a najčistejší diamant vo svete.

HNEDÉ A CHAMPAGNE DIAMANTY

Hnedá farba je najčastejším odtieňom diamantu, hnedé diamanty boli ako úplne prvé používané do šperkov už starými Rimanmi. Do 80. rokov 20. storočia boli tieto diamanty využívané predovšetkým v priemysle, neskôr sa začali viac používať i v šperkárstve.

Vedeli ste, že sa môžeme stretnúť s označením farby diamantu “champagne”? Toto označenie sa používa pre diamant svetlo hnedej farby s jemným žltým nádychom.

Šperky KLENOTA s hnedými a champagne diamantmi

Máme pre Vás špeciálnu kolekciu šperkov s farebnými diamantmi. Vyberte si šperk s diamantom vo Vašej obľúbenej farbe.

Hnedá je farbou zeme a tepla, často si ju spájame s kľudným životom a spojením s prírodou. Zlaté šperky s hnedými alebo champagne diamantmi očaria jemnou krásu a eleganciou.

Z ďalších hnedých drahých kameňov môžete zvoliť štýlovu záhnedu.

Najslávnejší champagne diamant

Najväčším vybrúseným hnedým diamantom na svete je Golden Jubilee Diamond. Váži takmer 546 karátov, má zafarbenie Fancy Yellow Brown a je klasifikovaný ako champagne diamant. Diamant bol darom pre thajského kráľa Ráma IX. k výročiu 50 rokov jeho korunovácie, teraz sa nachádza v Kráľovskom múzeu v Bangkoku.

 

 

 

Použité zdroje: Naturallycolored.com. (2016). Champagne Diamonds Wiki | Naturally Colored. [online] Available at: http://www.naturallycolored.com/diamond-education/champagne-diamonds-wiki [Accessed 6 Dec. 2016].Naturally Colored. (2016). Golden Jubilee Diamond - A Diamond in the Rough | Naturally Colored. [online] Available at: http://www.naturallycolored.com/famous-diamonds/golden-jubilee-diamond [Accessed 6 Dec. 2016].Cape Town Diamond Museum. (2016). Learn About Red Diamonds | The Rarest Diamond Types. [online] Available at: http://www.capetowndiamondmuseum.org/blog/2013/04/red-diamonds/ [Accessed 6 Dec. 2016].