Šperky, ktoré si u nás zakúpite, vám zdarma upravíme podľa vašich požiadaviek. Medzi najčastejšie úpravy patrí zmena veľkosti prstienku, výmena zapínania na náušniciach alebo rytie a gravírovanie.

 

Zmena veľkosti prsteňa

Kúpili ste malý alebo naopak príliš veľký prsteň? Jeho veľkosť vám zdarma upravíme. Prstienky ponúkame vo veľkostiach 36 až 72 a do väčšiny týchto veľkostí v tomto rozmedzí vám vieme váš prstienok upraviť - záleží samozrejme, či je to technicky možné uskutočniť a nehrozí poškodenie prstienku. Každú zmenu veľkosti prsteňa s vami popredu skonzultujeme.

 

Skrátenie alebo predĺženie retiazky/náhrdelníku

Retiazky z našej ponuky majú štandardne dĺžku 45 cm a vážia okolo 0,5 gramu. Retiazku vám môžeme skrátiť alebo predĺžiť podľa Vášho priania.

 

Zámena zirkónu za diamant

Zirkón alebo kubická zirkónia patria medzi najčastejšie zámeny diamantu. Kubická zirkónia je od pravého diamantu laickým okom na nerozoznanie - zirkón ale časom stráca na svojom lesku. Na želanie vám zirkón zameníme za diamant, prípadne i opačne.

 

Rytie a gravírovanie

Prajete si mať na svojom zásnubnom prsteni dátum a miesto žiadosti o ruku, vyznanie lásky alebo dátum vašej svadby? Urobte svoj šperk osobným a originálnym a nechajte si naň vyryť alebo vygravírovať dátumy významných okamžikov vo vašom živote.

Rytie a gravírovanie urobíme nielen do prstienkov, ale i na ďalšie šperky, ak je na nich dostatok miesta, kam váš text vyryť.

Rytie na šperky robíme ručne, gravírovanie laserom.

  

Pozlátenie/porhodiovanie

U zlatých a strieborných šperkov sa používa niekoľko povrchových úprav, ktoré vylepšia ich vzhľad a zlepšia odolnosť proti poškriabaniu a ďalším mechanickým vplyvom.

Pozlátenie sa robí u šperkov zo striebra alebo ocele, ale i u šperkov zo žltého zlata.

Porhodiovanie sa robí u šperkov zo striebra a bieleho zlata. U striebra sa zabráni sčernaniu šperku, bielemu zlatu navracia porhodiovanie stratený lesk.

 

Výmena zapínania u náušníc

V naší ponuke si môžete vybrať niekoľko spôsobov ich zapínania - puzety, skrutky, klasický záves a ďalšie. Náušnice vám môžeme dodať s iným typom zapínania než je uvedené v popise. Najčastejšie majú naši zákazníci záujem o výmenu puzety za skrutky. Výmena zapínania náušníc trvá približne týždeň.

Aké sú zapínania náušníc:

  • Puzeta - hladká tyčinka s puzetou, najčastejšie používaná u drobných náušníc.
  • Skrutka - tyčinka náušnice so závitom.
  • Dámsky patent (klasický záves) - náušnice s klapkou, ktorá sa uzavrie.
  • Ruský patent - zapínanie náušnice je schované na zadnej strane.
  • Africký háčik - náušnice s háčikom, ktorý sa len prestrčí dierkou v uchu.
  • Detské zapínanie - zapína sa spredu, háčik sa zasune do očka.
  • Zapínanie pre kruhy - zúžená strana náušnice sa navlieka dierkou v uchu a zaklapne sa do protiľahlej strany kruhu, pípadne zapadne do vidlicového tvaru na druhom konci náušnice.

    

Navlečenie perál

Kvalitný perlový náhrdelník je navlečený tzv. perlovou väzbou, teda tak, že medzi jednotlivými perlami sú uzlíky. Uzlíky by mali na perly pevne priliehať, aby sa perličky neposúvali. Ak by sa Vám náhrdelník roztrhol, perly sa vďaka tejto väzbe nerozsypú.

Perlový náhrdelník odporúčame raz za čas nechať prevliecť - šperk sa časom roztiahne a perly sa medzi uzlíkmi začnú voľne pohybovať.