MENU

    Strieborné náušnice diamant

    • Strieborné náušnice diamant
    • XMAS Package

    Jemné diamantové napichovacie náušnice vyrobené z diamantov a striebra.

    Náušnice pre Vás vyrábame ručne v našom ateliéri v Prahe. Náušnice Vám doručíme zadarmo v darčekovom balení a s certifikátom pravosti.

    Dostupnosť: doba dodania je 3 týždne

    344 € Vyžiadať na tovar
    KÓD k0718049
    Materiál Striebro
    Ryzost 925/1000
    Drahokamy Diamant
    Brus guľatý
    Čistota I1
    Barva G
    Průměr 2.6 mm
    Váha 0.14 ct
    Váha 0.70 g

    Šperky z ATELIÉRU KLENOTA

    Náš ateliér leží v samom srdci starej Prahy, v oblasti, ktorá je už po stáročia centrom českého zlatníctva a šperkárstva. Miestna atmosféra tradície a histórie tohto remesla nám prináša inšpiráciu každý deň. Pri výrobe šperkov staviame na poctivej ručnej práci a tradičných metódach. Zlatníčky a zlatníci v našej dielni venujú pozornosť každému detailu. Pracujeme iba s kvalitnými materiálmi z overených zdrojov, aby vám šperky vydržali dlho krásne aj pri každodennom nosení. Predaj šperku berieme ako záväzok na celý život. Či už u nás kupujete darček pre niekoho blízkeho, alebo niečo sebe pre radosť, ku každému šperku KLENOTA vám poskytneme tiež profesionálny servis.

    Náušnice presne pre vás

    Náušnice svojou variabilitou prekonajú všetky ostatné šperky. Minimalistické napichovačky, drobné detské náušničky, visiace náušnice s diamantmi či drahokamami aj veľké zlaté kruhy... Množstvu druhov náušníc zodpovedá aj pestrý výber typov zapínania. Každý šperk vytvárame tak, aby sa čo najpohodlnejšie nosil a dobre sedel. Radi však vyjdeme v ústrety vašim prianiam. Ak máte akúkoľvek požiadavku na úpravu vybraných náušníc, informujte nás o tom, prosím, v poznámke u objednávky alebo nás kontaktujte.

    Váhu šperku i jednotlivých drahokamov vždy uvádzame celkovo za obe náušnice.

    Diamantové šperky

    Pri hodnotení a certifikácii diamantov sa posudzujú ich základné parametre, tzv. 4C: výbrus (cut), čistota (clarity), farba (color) a hmotnosť (carat). Tieto vlastnosti majú zásadný vplyv na cenu diamantu.

    VÝBRUS: Práve správny výbrus dodáva diamantu jeho oslnivý lesk. Najobľúbenejší je výbrus guľatý, tzv. briliant. Diamanty sa brúsia aj do mnohých tzv. fantazijných tvarov, napr.: markíza, bageta, srdiečko, slza, ovál či princess (štvorboký alebo trojboký výbrus s ostrými rohmi, populárny najmä u zásnubných prsteňov).

    ČISTOTA: Čistotu určuje množstvo, veľkosť a rozloženie tzv. inkluzií čiže vnútorných nedokonalostí diamantu:

    • IF (Internal Flawless) – diamanty s absolútnou transparentnosťou bez inklúzií,
    • VVS 1, VVS 2 (Very Very Small) – diamanty s veľmi malými inklúziami,
    • VS 1, VS 2 (Very Small) – diamanty s malými inklúziami,
    • SI 1, SI 2 (Small Inclusions) – diamanty s inklúziami identifikovateľnými lupou,
    • I1, I2, I3 (Included), v Českej republike tiež P – diamanty so strednými až väčšími inklúziami viditeľnými aj voľným okom.

    FARBA: Pri bielych až žltých diamantoch sa farba hodnotí podľa medzinárodnej stupnice:

    • D až F – bezfarebné diamanty;
    • G až J – takmer bezfarebné diamanty;
    • K až M – diamantmi s nádychom žltej farby;
    • N až Z – diamanty so žltohnedým zafarbením.

    Ostatné odtiene sa označujú jednoducho fancy. Niektoré naše farebné diamanty sú farebne upravené, tzv. treated.

    HMOTNOSŤ: Váha diamantu sa udáva v karátoch (ct) s presnosťou na 2 desatinné miesta, napr. 0,25 ct. 1 ct = 0,2 g. U šperkov s viacerými diamantmi a u náušníc vždy uvádzame celkovú hmotnosť všetkých diamantov.