MENU

Atypická výroba

Páči sa vám niektorý z našich dizajnov, len by ste ho chceli trochu upraviť? Ako priami výrobcovia môžeme ponúknuť možnosť úpravy šperku na mieru podľa vašich predstáv.

Atypická výroba spočíva v prispôsobení šperku na prianie zákazníka. Na rozdiel od zákazkovej výroby nie je nutný nový návrh šperku (modeláciou alebo montovaním) a stačí prispôsobiť šperk existujúci bez zásahu do dizajnu.

Najčastejšie žiadosti našich klientov:

 • iné zapínanie (napr. puzeta za skrutku)
 • skrátenie alebo predĺženie náramku alebo náhrdelníka
 • neštandardná veľkosť prsteňa
 • iná farba kameňa (u iného typu kameňa je nutné individuálne posúdenie - napr. väčšinou nemožno vymeniť diamant za iný drahokam)
 • špeciálna úprava povrchu šperku (napr. matovanie/piesok)
 • zmena šírky šíny u svadobných obrúčok
 • gravírovanie
 • farba zlata

Všetky tieto zmeny sú vedené a evidované ako atypická zákazka. Úprava je nacenená s ohľadom na použitý materiál a prácu. V prípade atypickej výroby sa jedná o šperk prispôsobený zákazníkovi a nemožno ho vymeniť, vrátiť ani upraviť. Pre atypické zákazky požadujeme zálohu vo výške min. 20 % predajnej hodnoty. V prípade storna už bežiacej objednávky sa záloha nevracia a je použitá na pokrytie vzniknutých nákladov pri výrobe.


Zakázková výroba

Zákazková výroba je dizajnový proces, pri ktorom vytvárame šperk na mieru – podľa nápadu, návrhu alebo požiadavky zákazníka. Pod zákazkovú výrobu spadajú všetky klientske požiadavky, pri ktorých je potrebné pristúpiť k modelácii šperku, tj. vytvorenie dizajnu v 3D programe alebo vytvorenie jedinečného šperku zlatníkom na mieru (montovanie v kove). Jedná sa o komplexný proces, v ktorom sú zapojené všetky tímy, od obchodného cez dizajnérsky, výrobný až po produktový.

Pri výrobe dbáme na najmenšie detaily. Je potrebné zohľadniť nielen vizuálnu podobu úplne nového, unikátneho šperku, ale aj jeho výrobné parametre – funkčnosť, konštrukčné možnosti a odolnosť. Ide o časovo a technicky náročný proces, pri ktorom je kladený dôraz na individuálny prístup, špičkovú kvalitu a nadštandardný servis.

Čo všetko vieme

 • vytvoriť šperk pre inú veľkosť alebo typ kameňa,
 • vytvoriť šperk s iným počtom kameňov a iným spôsobom fasovania,
 • ručne vymontovať šperk podľa zadania (nie je použitý 3D softvér),
 • v 3D vymodelovať šperk podľa vlastnej predstavy.

Doba výroby a cena

Doba výroby šperku na zákazku je vždy individuálna a je ovplyvnená celkovou náročnosťou, dostupnosťou kameňov, samotným spracovaním návrhu, vrátane príprav na modeláciu a testovanie.

Cena je odhadnutá s ohľadom na typ dizajnu, spôsob výroby, použitý materiál, drahé kamene a prácu. Pri zákazkovej výrobe požadujeme uhradenie zálohy vopred vo výške 50 % hodnoty šperku. V prípade storna už bežiacej objednávky sa záloha nevracia a je použitá na pokrytie vzniknutých nákladov pri výrobe. V prípade zákazkovej výroby sa jedná o šperk prispôsobený zákazníkovi a nemožno ho vymeniť, vrátiť ani upraviť.

Chceli by ste si od nás nechať vyrobiť šperk na zákazku?

Ozvite sa nám na tel. +420 603 219 313 alebo na e-mail info@klenota.com. Uveďte, prosím, čo najviac informácií, ideálne doplnených fotografiou alebo obrázkom. Vaše nápady s vami radi preberieme aj v našom ateliéri v centre Prahy.
Pro pohodlný nákup a doručení do České republiky doporučujeme navštívit naši stránku v češtině.

Pre pohodlný nákup a doručenie na Slovensko odporúčame navštíviť našu stránku v slovenčine.

Aby zapewnić Państwu jak największą wygodę podczas zakupów, rekomendujemy odwiedzenie naszej polskiej strony.

Für das beste, auf Ihren Standort zugeschnittene Einkaufserlebnis empfehlen wir Ihnen, unsere deutsche Website zu besuchen.

Pour une navigation optimale et adaptée à votre zone géographique, nous vous recommandons de consulter notre site Web français.

For the best shopping experience, we recommend visiting our international website in English.