MENU

Sprievodca výberom svadobných obrúčok

V ateliéri KLENOTA si uvedomujeme, že výber svadobných obrúčok je pre pár dôležitou udalosťou a robíme všetko pre vašu úplnú spokojnosť. Vieme vyjsť v ústrety vašim želaniam aj poradiť nerozhodným. Ku každej svadobnej obrúčke od nás zadarmo získate certifikát pravosti, celoživotnú kontrolu a čistenie. Pokiaľ ste u nás zakúpili aj zásnubný prsteň KLENOTA, máte navyše 7 % zľavu na pár svadobných obrúčok, s výnimkou už zvýhodnených svadobných súprav. 


Výber a nákup svadobných obrúčok on-line

Výber veľkosti prsteňov bez predchádzajúcej skúšky môže byť ťažký a riskantný, preto ponúkame možnosť zaslania meracieho krúžku zadarmo. Vďaka tomu získate istotu, že vám šperk po doručení perfektne padne. Aby ste mali čo najlepšiu predstavu o skutočnej podobe vybraných prsteňov, nájdete pri každom prsteni niekoľko produktových fotografií vrátane fotografie priamo na ruke.

Ako to funguje krok za krokom?

  •  Vytvorenie objednávky on-line,
  •  spracovanie objednávky, spätná väzba,
  •  zaplatenie zálohy vo výške 50 % objednávky a zadanie prsteňov na výrobu,
  •  dokončenie a odoslanie prsteňov,
  •  prípadná dodatočná rytina a/alebo úprava veľkosti.

Celková doba výroby: približne 3 týždne (bez rytiny).

1. Vytvorenie a spracovanie objednávky

Vyberať môžete samostatné dámske a pánske prstene alebo zladené svadobné  súpravy. Berte prosím na vedomie, že aj v prípade, že sú vami objednané prstene na sklade, vyrábame ich na základe Vašej objednávky vždy nové s dodacou lehotou približne 3 týždne (bez rytiny).

Do poznámky v objednávke uveďte požadované veľkosti prsteňov a či si prajete zhotoviť aj rytinu. Ak chcete prstene s rytinou, doplňte aj požadovaný text a font. Svadobné obrúčky s rytinou vyrobíme cca za 4 týždne od objednávky. Berte na vedomie, že prstene s rytinami považujeme za atypické šperky a nemožno ich vrátiť, vymeniť a prípadná úprava veľkosti je spoplatnená. V prípade, že sa pri objednávke on-line rozhodnete pre osobnú skúšku veľkosti, uveďte to prosím do poznámky, alebo emailom pred zadaním prsteňov do výroby.

Vašu objednávku spracujeme, overíme možnosť rytiny a poskytneme vám spätnú väzbu k vašim požiadavkám. Následne vás požiadame o zaplatenie zálohy vo výške 50 % z celkovej ceny oboch prsteňov. Po uhradení zadáme prstene na výrobu a budeme vás informovať o termíne dodania.

2. Dodatočná rytina a prípadné úpravy

Pokiaľ si veľkosťami nie ste istí alebo s výrobou ponáhľate, odporúčame zvoliť možnosť bez rytiny. Na zhotovenie dodatočnej rytiny zadarmo je nutné zaslať prstene čo najskôr, aby boli čo najmenej nosené, najneskôr však do 60 dní od zakúpenia. V tejto lehote máte tiež možnosť nechať si zadarmo upraviť nevyhovujúcu veľkosť nenoseného prsteňa. Po výmene veľkosti môžeme rovno doplniť prsteň o rytinu.


Výber povrchovej úpravy

Žiadna svadobná obrúčka by nebola kompletná bez povrchovej úpravy. Tá jej dodá krásu a osobitosť. V Ateliéri KLENOTA vyrábame pánske svadobné obrúčky v niekoľkých typoch úprav.

  • Lesk - Lesklý povrch je klasikou medzi svadobnými obrúčkami. Hladký kov pôsobí luxusne, časom ale môže získavať patinu. Prsteň je preto potrebné dávať pravidelne na preleštenie.
  • Satin - Moderný variant klasického zlatého prsteňa. Jemné pieskovanie dodáva povrchu elegantný matný efekt.
  • Diamond matte - Povrchová úprava Diamond matte vzniká tzv. hrubým pieskovaním, kedy textúra prsteňa získava decentne trblietavý vzhľad.
  • Vryp - Nepravidelnú štruktúru prsteňa tvorí jemná ručná rytina s nádychom prírody. Vrypovaný povrch je pôvodný dizajn z dielne KLENOTA.

Pri väčšine našich modelov máte možnosť zmeny povrchu. V prípade záujmu o túto zmenu nás kontaktujte, alebo zadajte požadovaný povrch v poznámke pri objednávke.

Všeobecne platí, že matné prstene sa časom vyleštia a lesklé naopak zmatnia. Aby prsteň vyzeral aj po rokoch ako nový, treba ho dať raz za čas na kompletnú obnovu povrchu. Tá zahŕňa vyčistenie, prešmirgľovanie, vyleštenie a pri prsteňoch z bieleho zlata opätovné porhodiovanie.

Povrchove_upravy_prstenov_KLENOTA