MENU

Sprievodca výberom svadobných obrúčok

V ateliéri KLENOTA si uvedomujeme, že výber svadobných obrúčok je pre pár dôležitou udalosťou a robíme všetko pre vašu úplnú spokojnosť. Vieme vyjsť v ústrety vašim želaniam aj poradiť nerozhodným. Ku každej svadobnej obrúčke od nás zadarmo získate certifikát pravosti, celoživotnú kontrolu a čistenie. Pokiaľ ste u nás zakúpili aj zásnubný prsteň KLENOTA, máte navyše 7 % zľavu na pár svadobných obrúčok, s výnimkou už zvýhodnených svadobných súprav. 


Výber a nákup svadobných obrúčok on-line

Výber veľkosti prsteňov bez predchádzajúcej skúšky môže byť ťažký a riskantný, preto ponúkame možnosť zaslania meracieho krúžku zadarmo. Vďaka tomu získate istotu, že vám šperk po doručení perfektne padne. Aby ste mali čo najlepšiu predstavu o skutočnej podobe vybraných prsteňov, nájdete pri každom prsteni niekoľko produktových fotografií vrátane fotografie priamo na ruke.

Ako to funguje krok za krokom?

  •  Vytvorenie objednávky on-line,
  •  spracovanie objednávky, spätná väzba,
  •  zaplatenie zálohy vo výške 50 % objednávky a zadanie prsteňov na výrobu,
  •  dokončenie a odoslanie prsteňov,
  •  prípadná dodatočná rytina a/alebo úprava veľkosti.

Celková doba výroby: približne 3 týždne (bez rytiny).

1. Vytvorenie a spracovanie objednávky

Vyberať môžete samostatné dámske a pánske prstene alebo zladené svadobné  súpravy. Berte prosím na vedomie, že aj v prípade, že sú vami objednané prstene na sklade, vyrábame ich na základe Vašej objednávky vždy nové s dodacou lehotou približne 3 týždne (bez rytiny).

Do poznámky v objednávke uveďte požadované veľkosti prsteňov a či si prajete zhotoviť aj rytinu. Ak chcete prstene s rytinou, doplňte aj požadovaný text a font. Svadobné obrúčky s rytinou vyrobíme cca za 4 týždne od objednávky. Berte na vedomie, že prstene s rytinami považujeme za atypické šperky a nemožno ich vrátiť, vymeniť a prípadná úprava veľkosti je spoplatnená. V prípade, že sa pri objednávke on-line rozhodnete pre osobnú skúšku veľkosti, uveďte to prosím do poznámky, alebo emailom pred zadaním prsteňov do výroby.

Vašu objednávku spracujeme, overíme možnosť rytiny a poskytneme vám spätnú väzbu k vašim požiadavkám. Následne vás požiadame o zaplatenie zálohy vo výške 50 % z celkovej ceny oboch prsteňov. Po uhradení zadáme prstene na výrobu a budeme vás informovať o termíne dodania.

2. Dodatočná rytina a prípadné úpravy

Pokiaľ si veľkosťami nie ste istí alebo s výrobou ponáhľate, odporúčame zvoliť možnosť bez rytiny. Na zhotovenie dodatočnej rytiny zadarmo je nutné zaslať prstene čo najskôr, aby boli čo najmenej nosené, najneskôr však do 60 dní od zakúpenia. V tejto lehote máte tiež možnosť nechať si zadarmo upraviť nevyhovujúcu veľkosť nenoseného prsteňa. Po výmene veľkosti môžeme rovno doplniť prsteň o rytinu.


Výber povrchovej úpravy

Žiadna svadobná obrúčka by nebola kompletná bez povrchovej úpravy. Tá jej dodá krásu a osobitosť. V Ateliéri KLENOTA vyrábame pánske svadobné obrúčky v niekoľkých typoch úprav.

  • Lesk - Lesklý povrch je klasikou medzi svadobnými obrúčkami. Hladký kov pôsobí luxusne, časom ale môže získavať patinu. Prsteň je preto potrebné dávať pravidelne na preleštenie.
  • Satin - Moderný variant klasického zlatého prsteňa. Jemné pieskovanie dodáva povrchu elegantný matný efekt.
  • Diamond matte / Stardust - Povrchová úprava Diamond matte / Stardust vzniká tzv. hrubým pieskovaním, kedy textúra prsteňa získava decentne trblietavý vzhľad.
  • Vryp - Nepravidelnú štruktúru prsteňa tvorí jemná ručná rytina s nádychom prírody. Vrypovaný povrch je pôvodný dizajn z dielne KLENOTA.

Pri väčšine našich modelov máte možnosť zmeny povrchu. V prípade záujmu o túto zmenu nás kontaktujte, alebo zadajte požadovaný povrch v poznámke pri objednávke.

Všeobecne platí, že matné prstene sa časom vyleštia a lesklé naopak zmatnia. Aby prsteň vyzeral aj po rokoch ako nový, treba ho dať raz za čas na kompletnú obnovu povrchu. Tá zahŕňa vyčistenie, prešmirgľovanie, vyleštenie a pri prsteňoch z bieleho zlata opätovné porhodiovanie.

Povrchove_upravy_prstenov_KLENOTA
Pro pohodlný nákup a doručení do České republiky doporučujeme navštívit naši stránku v češtině.

Pre pohodlný nákup a doručenie na Slovensko odporúčame navštíviť našu stránku v slovenčine.

Aby zapewnić Państwu jak największą wygodę podczas zakupów, rekomendujemy odwiedzenie naszej polskiej strony.

Für das beste, auf Ihren Standort zugeschnittene Einkaufserlebnis empfehlen wir Ihnen, unsere deutsche Website zu besuchen.

Pour une navigation optimale et adaptée à votre zone géographique, nous vous recommandons de consulter notre site Web français.

For the best shopping experience, we recommend visiting our international website in English.