MENU
NOVINKA NA SKLADE

Zlaté náušnice s okrúhlym vltavínom a diamantom

 • Zlaté náušnice s okrúhlym vltavínom a diamantom
 • Zlaté náušnice s okrúhlym vltavínom a diamantom
 • Zlaté náušnice s okrúhlym vltavínom a diamantom
 • Zlaté náušnice s okrúhlym vltavínom a diamantom
 • XMAS Package

Elegantné náušnice zo 14k žltého zlata zdobí vltavín v okrúhlom výbruse, ktorého nezameniteľnú, temne zelenú farbu podčiarkuje žiarivý briliant. Nápaditý dizajn a praktické zapínanie na puzetu robia z tohto šperku krásny doplnok pre najrôznejšie príležitosti.

Náušnice vyrábame ručne v ateliéri KLENOTA. Šperk vám doručíme zadarmo v dizajnovej krabičke a s certifikátom pravosti. Viac informácií o typoch a zapínaní náušníc nájdete v našom sprievodcovi.

Dostupnosť: skladom pripravené na odoslanie alebo vyzdvihnutie.

821.74 € Vyžiadať na tovar
KÓD E0458553
Materiál Žlté zlato
Rýdzosť 14 kt 585/1000
Drahokamy Vltavín
Pôvod prírodný
Výbrus guľatý
Priemer 5 mm
Váha 0.900 ct
Diamant
Pôvod prírodný
Výbrus guľatý
Čistota SI
Farba G
Priemer 2.5 mm
Váha 0.120 ct
Váha 2.40 g

Šperky z ATELIÉRU KLENOTA

Náš ateliér leží v samom srdci starej Prahy, v oblasti, ktorá je už po stáročia centrom českého zlatníctva a šperkárstva. Miestna atmosféra tradície a histórie tohto remesla nám prináša inšpiráciu každý deň. Pri výrobe šperkov staviame na poctivej ručnej práci a tradičných metódach. Zlatníčky a zlatníci v našej dielni venujú pozornosť každému detailu. Pracujeme iba s kvalitnými materiálmi z overených zdrojov, aby vám šperky vydržali dlho krásne aj pri každodennom nosení. Predaj šperku berieme ako záväzok na celý život. Či už u nás kupujete darček pre niekoho blízkeho, alebo niečo sebe pre radosť, ku každému šperku KLENOTA vám poskytneme tiež profesionálny servis.

Diamantové šperky

Pri hodnotení a certifikácii diamantov sa posudzujú ich základné parametre, tzv. 4C: výbrus (cut), čistota (clarity), farba (color) a hmotnosť (carat). Tieto vlastnosti majú zásadný vplyv na cenu diamantu.

VÝBRUS: Práve správny výbrus dodáva diamantu jeho oslnivý lesk. Najobľúbenejší je výbrus guľatý, tzv. briliant. Diamanty sa brúsia aj do mnohých tzv. fantazijných tvarov, napr.: markíza, bageta, srdiečko, slza, ovál či princess (štvorboký alebo trojboký výbrus s ostrými rohmi, populárny najmä u zásnubných prsteňov).

ČISTOTA: Čistotu určuje množstvo, veľkosť a rozloženie tzv. inkluzií čiže vnútorných nedokonalostí diamantu:

 • IF (Internally Flawless) – diamanty s absolútnou transparentnosťou bez inklúzií,
 • VVS 1, VVS 2 (Very Very Slightly Included) – diamanty s veľmi malými inklúziami,
 • VS 1, VS 2 (Very Slightly Included) – diamanty s malými inklúziami,
 • SI 1, SI 2 (Slightly Included) – diamanty s inklúziami identifikovateľnými lupou,
 • I1, I2, I3 (Included), v Českej republike tiež P – diamanty so strednými až väčšími inklúziami viditeľnými aj voľným okom.

FARBA: Pri bielych až žltých diamantoch sa farba hodnotí podľa medzinárodnej stupnice:

 • D až F – bezfarebné diamanty;
 • G až J – takmer bezfarebné diamanty;
 • K až M – diamantmi s nádychom žltej farby;
 • N až Z – diamanty so žltohnedým zafarbením.

Ostatné odtiene sa označujú jednoducho fancy. Niektoré naše farebné diamanty sú farebne upravené, tzv. treated.

HMOTNOSŤ: Váha diamantu sa udáva v karátoch (ct) s presnosťou na 2 desatinné miesta, napr. 0,25 ct. 1 ct = 0,2 g. U šperkov s viacerými diamantmi a u náušníc vždy uvádzame celkovú hmotnosť všetkých diamantov.

Vltavínové šperky

Český drahokam vltavín zaujme tajomne zelenými odtieňmi aj svojim pôvodom – pravdepodobne vznikol dopadom meteoritu na Zemi. Hojné náleziská sa nachádzajú najmä v oblasti južných Čiech. Tento kameň má na Mohsovej stupnici hodnotu 6, teda je pomerne krehký.

FARBA: Farba vltavínov sa pohybuje na škále od svetlo zelenej až po tmavo hnedo-zelenú. Vyznačujú sa vynikajúcim leskom a priezračnosťou. Každý kameň je vďaka prírodnému pôvodu absolútny unikát, jeho farba sa tak môže kus od kusu mierne líšiť.

VÝBRUS: Vltavínové šperky najlepšie vynikajú v zaoblených tvaroch - okrúhly, oválny, kvapka. Ich farbu v prsteňoch aj náhrdelníkoch krásne zvýrazní aj výbrus typu cushion (štvorec so zaoblenými rohmi).

HMOTNOSŤ: Váha vltavínu sa udáva v karátoch (ct) s presnosťou na 2 desatinné miesta. 1 ct = 0,20 g. Pri šperkoch s viacerými vltavínmi a pri náušniciach vždy uvádzame celkovú hmotnosť všetkých kameňov.

STAROSTLIVOSŤ: Šperk s vltavínom očistite pomocou mäkkej kefky v teplej mydlovej vode. Vltavíny v sebe často skrývajú drobné inklúzie, preto ich nenamáčajte v horúcej vode, mohli by prasknúť.