MENU
NA SKLADE

Prsteň z bieleho zlata s vltavínom a diamantmi

 • PRSTEŇ Z BIELEHO ZLATA S VLTAVÍNOM A DIAMANTMI - PRSTENE VLTAVÍN - PRSTENE
 • PRSTEŇ Z BIELEHO ZLATA S VLTAVÍNOM A DIAMANTMI - PRSTENE VLTAVÍN - PRSTENE
 • PRSTEŇ Z BIELEHO ZLATA S VLTAVÍNOM A DIAMANTMI - PRSTENE VLTAVÍN - PRSTENE
 • PRSTEŇ Z BIELEHO ZLATA S VLTAVÍNOM A DIAMANTMI - PRSTENE VLTAVÍN - PRSTENE
 • PRSTEŇ Z BIELEHO ZLATA S VLTAVÍNOM A DIAMANTMI - PRSTENE VLTAVÍN - PRSTENE
 • XMAS Package

Skvostný prsteň vyrobený z bieleho 14k zlata zdobí zelený vltavín a šesť bielych diamantov v briliantovom výbruse. Môže byť zaujímavou voľbou pre žiadosť o ruku, poteší milovníčky tajomných vltavínov aj ženy, ktoré obdivujú netradičné drahokamy.

Prsteň vyrábame ručne v ateliéri KLENOTA. Prípadná prvá výmena veľkosti je do 60 dní bezplatná. Šperk vám doručíme zadarmo v dizajnovej krabičke a s certifikátom pravosti. Viac informácií ohľadom veľkostí a úprav prsteňov nájdete v našom sprievodcovi.

Dostupnosť: skladom pripravené na odoslanie alebo vyzdvihnutie.

779 € Vyžiadať na tovar
KÓD K0109022
Materiál Biele zlato
Rýdzosť 14 kt 585/1000
Drahokamy Vltavín
Pôvod prírodný
Výbrus guľatý
Priemer 4 mm
Váha 0.200 ct
Diamant
Pôvod prírodný
Výbrus guľatý
Čistota SI
Farba G
Priemer 1.5 mm
Váha 0.09 ct
Váha 2.40 g

Šperky z ATELIÉRU KLENOTA

Náš ateliér leží v samom srdci starej Prahy, v oblasti, ktorá je už po stáročia centrom českého zlatníctva a šperkárstva. Miestna atmosféra tradície a histórie tohto remesla nám prináša inšpiráciu každý deň. Pri výrobe šperkov staviame na poctivej ručnej práci a tradičných metódach. Zlatníčky a zlatníci v našej dielni venujú pozornosť každému detailu. Pracujeme iba s kvalitnými materiálmi z overených zdrojov, aby vám šperky vydržali dlho krásne aj pri každodennom nosení. Predaj šperku berieme ako záväzok na celý život. Či už u nás kupujete darček pre niekoho blízkeho, alebo niečo sebe pre radosť, ku každému šperku KLENOTA vám poskytneme tiež profesionálny servis.

DIAMANTOVÉ ŠPERKY KLENOTA

Diamantové šperky

Pri hodnotení a certifikácii diamantov sa posudzujú ich základné parametre, tzv. 4C: výbrus (cut), čistota (clarity), farba (color) a hmotnosť (carat). Tieto vlastnosti majú zásadný vplyv na cenu diamantu.

VÝBRUS: Práve správny výbrus dodáva diamantu jeho oslnivý lesk. Najobľúbenejší je výbrus guľatý, tzv. briliant. Diamanty sa brúsia aj do mnohých tzv. fantazijných tvarov, napr.: markíza, bageta, srdiečko, slza, ovál či princess (štvorboký alebo trojboký výbrus s ostrými rohmi, populárny najmä u zásnubných prsteňov).

ČISTOTA: Čistotu určuje množstvo, veľkosť a rozloženie tzv. inkluzií čiže vnútorných nedokonalostí diamantu:

 • IF (Internally Flawless) – diamanty s absolútnou transparentnosťou bez inklúzií,
 • VVS 1, VVS 2 (Very Very Slightly Included) – diamanty s veľmi malými inklúziami,
 • VS 1, VS 2 (Very Slightly Included) – diamanty s malými inklúziami,
 • SI 1, SI 2 (Slightly Included) – diamanty s inklúziami identifikovateľnými lupou,
 • I1, I2, I3 (Included), v Českej republike tiež P – diamanty so strednými až väčšími inklúziami viditeľnými aj voľným okom.

FARBA: Pri bielych až žltých diamantoch sa farba hodnotí podľa medzinárodnej stupnice:

 • D až F – bezfarebné diamanty;
 • G až J – takmer bezfarebné diamanty;
 • K až M – diamantmi s nádychom žltej farby;
 • N až Z – diamanty so žltohnedým zafarbením.

Ostatné odtiene sa označujú jednoducho fancy. Niektoré naše farebné diamanty sú farebne upravené, tzv. treated.

HMOTNOSŤ: Váha diamantu sa udáva v karátoch (ct) s presnosťou na 2 desatinné miesta, napr. 0,25 ct. 1 ct = 0,2 g. U šperkov s viacerými diamantmi a u náušníc vždy uvádzame celkovú hmotnosť všetkých diamantov.

Diamantové šperky

Vltavínové šperky

Český drahokam vltavín zaujme tajomne zelenými odtieňmi aj svojim pôvodom – pravdepodobne vznikol dopadom meteoritu na Zemi. Hojné náleziská sa nachádzajú najmä v oblasti južných Čiech. Tento kameň má na Mohsovej stupnici hodnotu 6, teda je pomerne krehký.

FARBA: Farba vltavínov sa pohybuje na škále od svetlo zelenej až po tmavo hnedo-zelenú. Vyznačujú sa vynikajúcim leskom a priezračnosťou. Každý kameň je vďaka prírodnému pôvodu absolútny unikát, jeho farba sa tak môže kus od kusu mierne líšiť.

VÝBRUS: Vltavínové šperky najlepšie vynikajú v zaoblených tvaroch - okrúhly, oválny, kvapka. Ich farbu v prsteňoch aj náhrdelníkoch krásne zvýrazní aj výbrus typu cushion (štvorec so zaoblenými rohmi).

HMOTNOSŤ: Váha vltavínu sa udáva v karátoch (ct) s presnosťou na 2 desatinné miesta. 1 ct = 0,20 g. Pri šperkoch s viacerými vltavínmi a pri náušniciach vždy uvádzame celkovú hmotnosť všetkých kameňov.

STAROSTLIVOSŤ: Šperk s vltavínom očistite pomocou mäkkej kefky v teplej mydlovej vode. Vltavíny v sebe často skrývajú drobné inklúzie, preto ich nenamáčajte v horúcej vode, mohli by prasknúť.


Pro pohodlný nákup a doručení do České republiky doporučujeme navštívit naši stránku v češtině.

Pre pohodlný nákup a doručenie na Slovensko odporúčame navštíviť našu stránku v slovenčine.

Aby zapewnić Państwu jak największą wygodę podczas zakupów, rekomendujemy odwiedzenie naszej polskiej strony.

Für das beste, auf Ihren Standort zugeschnittene Einkaufserlebnis empfehlen wir Ihnen, unsere deutsche Website zu besuchen.

Pour une navigation optimale et adaptée à votre zone géographique, nous vous recommandons de consulter notre site Web français.

For the best shopping experience, we recommend visiting our international website in English.