MENU
NA SKLADE

Smaragdová súprava z bieleho zlata s motívom stužky

  • SMARAGDOVÁ SÚPRAVA Z BIELEHO ZLATA S MOTÍVOM STUŽKY - SÚPRAVY ŠPERKOV - ŠPERKY
  • SMARAGDOVÁ SÚPRAVA Z BIELEHO ZLATA S MOTÍVOM STUŽKY - SÚPRAVY ŠPERKOV - ŠPERKY
  • SMARAGDOVÁ SÚPRAVA Z BIELEHO ZLATA S MOTÍVOM STUŽKY - SÚPRAVY ŠPERKOV - ŠPERKY
  • SMARAGDOVÁ SÚPRAVA Z BIELEHO ZLATA S MOTÍVOM STUŽKY - SÚPRAVY ŠPERKOV - ŠPERKY
  • SMARAGDOVÁ SÚPRAVA Z BIELEHO ZLATA S MOTÍVOM STUŽKY - SÚPRAVY ŠPERKOV - ŠPERKY
  • XMAS Package

Súpravu šperkov zo 14k bieleho zlata tvorí náhrdelník a náušnice v podobe stužky, ktorá uchytáva typicky zelený smaragd v okrúhlom výbruse. Moderný, minimalistický dizajn s nápaditými detailmi zdôrazňuje krásu tohto obľúbeného prírodného drahokamu. Celkovo pôsobí súprava veľmi elegantne a decentne a hodí sa na každodenné nosenie aj výnimočné udalosti.

Súpravy vyrábame ručne v ateliéri KLENOTA. Jedná sa o dizajnovo ladiace šperky, pri ktorých garantujeme rovnakú farbu aj kvalitu drahokamov či perál. Súpravu vám doručíme zadarmo v dizajnovej krabičke a s certifikátom pravosti.

Dostupnosť: skladom pripravené na odoslanie alebo vyzdvihnutie.

1 296 € Vyžiadať na tovar
KÓD S0066502
Materiál Biele zlato
Rýdzosť 14 kt 585/1000
Drahokamy Smaragd
Pôvod prírodný
Výbrus guľatý
Priemer 3.00 mm
Váha 0.300 ct
Dĺžka 420.00 mm
Váha 3.25 g

Šperky z ATELIÉRU KLENOTA

Náš ateliér leží v samom srdci starej Prahy, v oblasti, ktorá je už po stáročia centrom českého zlatníctva a šperkárstva. Miestna atmosféra tradície a histórie tohto remesla nám prináša inšpiráciu každý deň. Pri výrobe šperkov staviame na poctivej ručnej práci a tradičných metódach. Zlatníčky a zlatníci v našej dielni venujú pozornosť každému detailu. Pracujeme iba s kvalitnými materiálmi z overených zdrojov, aby vám šperky vydržali dlho krásne aj pri každodennom nosení. Predaj šperku berieme ako záväzok na celý život. Či už u nás kupujete darček pre niekoho blízkeho, alebo niečo sebe pre radosť, ku každému šperku KLENOTA vám poskytneme tiež profesionálny servis.

DIAMANTOVÉ ŠPERKY KLENOTA

Smaragdové šperky

Smaragd patrí k obľúbeným prírodným drahokamom, charakterizuje ho svetlo až tmavo zelená farba. Radí sa medzi beryly s tvrdosťou 7,5–8. Medzi poznávacie znaky patria drobné praskliny a inklúzie, ktoré sú dôkazom jeho prírodného pôvodu. Spolu s rubínom a zafírom tvoria tzv. veľkú trojku.

FARBA: Smaragdové šperky majú raritný odtieň zelenej. Chladná zmes modrej a zelenej je pre tieto kamene typická a žiadny iný kameň ju nedokáže úplne nahradiť alebo napodobniť. V štruktúre kameňa túto farbu spôsobuje prímes chrómu. Každý kameň je vďaka prírodnému pôvodu absolútny unikát, jeho farba sa tak môže kus od kusu mierne líšiť.

VÝBRUS: Pre svoju obľúbenosť bol pre smaragd vyvinutý špeciálny typ výbrusu, tzv. „emerald“. Ide o obdĺžnikový či štvorcový výbrus, ktorý chráni kameň pred mechanickou záťažou a podčiarkuje jeho lesk aj farbu. Smaragd sa často brúsi aj do tradičného okrúhleho a oválneho tvaru, ktorý vyniká najmä v prsteňoch či náhrdelníkoch.

HMOTNOSŤ: Váha smaragdu sa udáva v karátoch (ct) s presnosťou na 2 desatinné miesta. 1 ct = 0,20 g. Pri šperkoch s viacerými smaragdami a pri náušniciach vždy uvádzame celkovú hmotnosť všetkých kameňov.

STAROSTLIVOSŤ: Smaragdy sú krehké a pomerne citlivé, vyhýbajte sa nárazom a horúcej vode. Čistenie robte ideálne iba vlhčenou handričkou. Celistvejší vzhľad smaragdu docielite jeho pretretím vatovou tyčinkou ponorenou v oleji.

Smaragdové šperky


Pro pohodlný nákup a doručení do České republiky doporučujeme navštívit naši stránku v češtině.

Pre pohodlný nákup a doručenie na Slovensko odporúčame navštíviť našu stránku v slovenčine.

Aby zapewnić Państwu jak największą wygodę podczas zakupów, rekomendujemy odwiedzenie naszej polskiej strony.

Für das beste, auf Ihren Standort zugeschnittene Einkaufserlebnis empfehlen wir Ihnen, unsere deutsche Website zu besuchen.

Pour une navigation optimale et adaptée à votre zone géographique, nous vous recommandons de consulter notre site Web français.

For the best shopping experience, we recommend visiting our international website in English.