MENU

Záruka a reklamácie

Na všetky naše šperky platí záručná doba v dĺžke 24 mesiacov od prevzatia tovaru. A pretože šperk býva darom na celý život, sme vám aj po uplynutí dvojročnej záručnej doby k dispozícii, kedykoľvek potrebujete poradiť alebo pomôcť so starostlivosťou o dokonalý vzhľad svojich klenotov.

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadom zakúpeného tovaru, kontaktujte nás na e-maile info@klenota.com alebo na tel.: +420 605 493 091. Náš tím profesionálov sa v čo najkratšej možnej dobe postará o potrebný servis, opravu alebo výmenu.

 1. Ako to funguje
 2. Reklamácia krok za krokom
 3. Starostlivosť o šperky

Ako to funguje

Všetky reklamácie starostlivo skúmajú naši najskúsenejší zlatníci, a ak sme aj tak na pochybách, radíme sa s nezávislými odborníkmi. Robíme naozaj všetko pre to, aby sme zistili, čo sa presne stalo, a situáciu podľa toho vyriešili.

U výrobných chýb pokryjeme všetky náklady spojené s opravou či výmenou vrátane poštovného. Na chyby z opotrebovania a/alebo nedbanlivosti sa záruka nevzťahuje. Všetky úpravy šperkov KLENOTA odporúčame riešiť priamo v našom ateliéri, zásahom iného zlatníka by mohla vzniknúť chyba, ktorej odstránenie už záruka nepokryje.

Reklamácia krok za krokom

 1. Vyplňte reklamačný formulár.
 2. Vyberte si najbližšiu pobočku Packety s podacím miestom na www.packeta.sk/pobocky/
 • Na priehradke poviete kód „96600116“.
 • Odovzdáte balíček a dostanete potvrdenie o jeho prijatí.
 • Nič neplatíte.
 • Za pár dní vám príde e-mail, že balíček v poriadku dorazil do nášho skladu.

  Zoznam výdajných a podacích miest Packety vrátane Z-BOXov - www.packeta.sk/pobocky 

O reklamácii rozhodneme väčšinou už do 1 pracovného dňa od doručenia zásielky, v zložitejších prípadoch spravidla do 3 pracovných dní.

Reklamáciu vrátane prípadného odstránenia chyby vyriešime čo najrýchlejšie, najneskôr do 30 dní. O vybavení vás budeme informovať e-mailom.

Podrobné informácie nájdete v našom Reklamačnom poriadku.


Starostlivosť o šperky

Pri výbere šperku vám odporúčame vziať do úvahy aj váš životný štýl. Najmä perly, smaragdy a striebro vyžadujú citlivé zaobchádzanie a pri niektorých aktivitách sa môžu poničiť. Zato zlaté šperky s diamantmi sa hodia takmer pre každú príležitosť. Aby vám šperky vydržali krásne naozaj dlho, je dôležité sa o ne správne starať. Pripravili sme pre vás preto špeciálnu stránku s radami, ako sa starať o šperky. V situáciách, kedy hrozí poškriabanie alebo iné poškodenie (napr. pri plávaní, záhradkárčení, kontaktných športoch, varení, manipulácii s kozmetikou alebo agresívnymi látkami a sťahovaní ťažkých vecí), odporúčame šperky dávať dole.
Pro pohodlný nákup a doručení do České republiky doporučujeme navštívit naši stránku v češtině.

Pre pohodlný nákup a doručenie na Slovensko odporúčame navštíviť našu stránku v slovenčine.

Aby zapewnić Państwu jak największą wygodę podczas zakupów, rekomendujemy odwiedzenie naszej polskiej strony.

Für das beste, auf Ihren Standort zugeschnittene Einkaufserlebnis empfehlen wir Ihnen, unsere deutsche Website zu besuchen.

Pour une navigation optimale et adaptée à votre zone géographique, nous vous recommandons de consulter notre site Web français.

For the best shopping experience, we recommend visiting our international website in English.