MENU

Záruka a reklamácie

Na všetky naše šperky platí záručná doba v dĺžke 24 mesiacov od prevzatia tovaru. A pretože šperk býva darom na celý život, sme vám aj po uplynutí dvojročnej záručnej doby k dispozícii, kedykoľvek potrebujete poradiť alebo pomôcť so starostlivosťou o dokonalý vzhľad svojich klenotov.

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadom zakúpeného tovaru, kontaktujte nás na e-maile info@klenota.com alebo na tel.: +420 605 493 091. Náš tím profesionálov sa v čo najkratšej možnej dobe postará o potrebný servis, opravu alebo výmenu.

 1. Ako to funguje
 2. Reklamácia krok za krokom
 3. Starostlivosť o šperky

Ako to funguje

Všetky reklamácie starostlivo skúmajú naši najskúsenejší zlatníci, a ak sme aj tak na pochybách, radíme sa s nezávislými odborníkmi. Robíme naozaj všetko pre to, aby sme zistili, čo sa presne stalo, a situáciu podľa toho vyriešili.

U výrobných chýb pokryjeme všetky náklady spojené s opravou či výmenou vrátane poštovného. Na chyby z opotrebovania a/alebo nedbanlivosti sa záruka nevzťahuje. Všetky úpravy šperkov KLENOTA odporúčame riešiť priamo v našom ateliéri, zásahom iného zlatníka by mohla vzniknúť chyba, ktorej odstránenie už záruka nepokryje.

Reklamácia krok za krokom

 1. Vyplňte reklamačný formulár.
 2. Vyberte si najbližšiu pobočku Packety s podacím miestom na www.packeta.sk/pobocky/
 • Na priehradke poviete kód „96600116“.
 • Odovzdáte balíček a dostanete potvrdenie o jeho prijatí.
 • Nič neplatíte.
 • Za pár dní vám príde e-mail, že balíček v poriadku dorazil do nášho skladu.

  Zoznam výdajných a podacích miest Packety vrátane Z-BOXov - www.packeta.sk/pobocky 

O reklamácii rozhodneme väčšinou už do 1 pracovného dňa od doručenia zásielky, v zložitejších prípadoch spravidla do 3 pracovných dní.

Reklamáciu vrátane prípadného odstránenia chyby vyriešime čo najrýchlejšie, najneskôr do 30 dní. O vybavení vás budeme informovať e-mailom.

Podrobné informácie nájdete v našom Reklamačnom poriadku.


Starostlivosť o šperky

Pri výbere šperku vám odporúčame vziať do úvahy aj váš životný štýl. Najmä perly, smaragdy a striebro vyžadujú citlivé zaobchádzanie a pri niektorých aktivitách sa môžu poničiť. Zato zlaté šperky s diamantmi sa hodia takmer pre každú príležitosť. Aby vám šperky vydržali krásne naozaj dlho, je dôležité sa o ne správne starať. Pripravili sme pre vás preto špeciálnu stránku s radami, ako sa starať o šperky. V situáciách, kedy hrozí poškriabanie alebo iné poškodenie (napr. pri plávaní, záhradkárčení, kontaktných športoch, varení, manipulácii s kozmetikou alebo agresívnymi látkami a sťahovaní ťažkých vecí), odporúčame šperky dávať dole.