Nový rok predstavuje nový začiatok. Je to šanca ohliadnuť sa späť, zhodnotiť minulosť a vykročiť do budúcnosti, ktorú by sme si priali. Pokiaľ si svoj nasledujúci rok predstavujete farebnejšie, viac naplnený zážitkami a plánujete si častejšie len tak urobiť radosť, prinášame vám inšpiráciu… Aké trendy budú platiť pre šperky v roku 2023?

Šperky vo farbe roku 2023 Viva Magenta

Ako farbu roku 2023 vyhlásila spoločnosť Pantone odtieň Viva Magenta. Po minuloročnej upokojujúcej, modrofialovej Veri Peri teda prichádza zvolanie „Nech žije tmavo purpurová!“ a s ním vlna nespútanej energie, odvahy a radosti. Červená je farbou srdca a sily, fialový podtón prináša osobitosť a podčiarkuje jedinečné sebavyjadrenie.

Prsteň z ružového zlata s diamantom a rodolitom - KLENOTA Diamantový náhrdelník z ružového zlata s rodolitom - KLENOTA

Medzi drahými kameňmi sa odtieňu magenta najviac blíži rhodolit a turmalín rubelít. Privítajte tak nový rok napríklad s turmalínovým náhrdelníkom alebo jedinečnými napichovačkami s rhodolitmi. Zaujímavé šperky s rhodolitom nájdete aj v našej autorskej kolekcii Violet.

Chevron prstene

Už ste počuli o tzv. Chevron prsteňoch? Tieto stále obľúbenejšie prstene do špičky symbolizujú šťastie a nádej. Ako nový prírastok do vašej zbierky šperkov ich môžeme vrelo odporučiť, vďaka svojej variabilite a charakteristickému tvaru sa dajú skvele vrstviť, kombinovať a nosiť na mnoho spôsobov. Pokiaľ vás v roku 2023 čaká svadba, možno vás zaujmú aj ako svadobné obrúčky.

Prstene s diamantovým chevronom 14k žlté zlato - KLENOTA

Čierne perly

Posledné dva roky medzi trendy šperkmi dominovali perly. Nie inak tomu bude aj v roku 2023, len s jednou drobnou zmenou – na výslnie sa tentoraz dostanú predovšetkým čierne perly. Pôsobia tajomne a veľmi elegantne a zaručene pritiahnu mnoho obdivných pohľadov. Minimalistický náhrdelník s čiernou tahitskou perlou užijete pri mnohých príležitostiach aj v ďalších rokoch.

Náhrdelník s čiernou tahitskou perlou v žltom zlate - KLENOTA

Visiace retiazkové náušnice

Stálicami medzi náušnicami sú aj naďalej kruhy a napichovačky. Veríme ale, že tohtoročný trend visiacich retiazkových náušníc prinesie do mnohých šperkovníc nového favorita. Tento typ náušníc je totiž dokonalou kombináciou univerzálneho minimalizmu, originality a sviežosti. Môže ich zdobiť napríklad jemná perla alebo drobné brilianty

Náušnice na retiazke so zlatou perlou - KLENOTA Moderné náušnice s retiazkou a perlou - KLENOTA

Pevné náramky

Medzi šperkovými bestsellermi sa dlhodobo umiestňujú jednoduché retiazkové náramky. K ich hlavným prednostiam patrí to, že pôsobia veľmi jemne, dajú sa nosiť každý deň a skvele sa kombinujú aj s ďalšími šperkmi. Ak však zatúžite po zmene, obmeňte ich raz za čas za pevný náramok. Ten má totiž zvláštne kúzlo a dodá vášmu outfitu nádych vycibreného vkusu a elegancie. Pevné náramky KLENOTA majú všetky tzv. flexiu úpravu, vďaka ktorej sa veľmi ľahko nasadzujú a dávajú dole.

Diamantový náramok zo žltého zlata - KLENOTA

Retiazkové náhrdelníky s viacerými diamantmi

Na záver pridávame tipy na trendy, ktoré sa v móde a šperkárstve držia už niekoľko rokov. Po pomerne dlhom období „nadvlády“ bieleho zlata sa opäť vracia žlté zlato v plnej sláve. Zlaté šperky pôsobia klasicky a nadčasovo, zároveň im ale ľahko dodáte na sviežosti a modernosti napríklad zaujímavým dizajnom alebo netradičným drahokamom.

Dávno už navyše neplatí pravidlo, že treba zladiť všetky šperky do rovnakej farby, vôbec sa teda nemusíte báť kombinovať rôzne farby zlata.

Zlaté diamantové náhrdelníky s diamanty - KLENOTA Moderní zlaté náhrdelníky - KLENOTA

V KLENOTA milujeme diamantové šperky a tešíme sa na každý nový trend, ktorý našim zákazníkom ukáže tento výnimočný drahokam v inom svetle. Náhrdelníky zdobené po obvode niekoľkými zavesenými diamantmi dokonale podčiarknu krehkú ženskú krásu. Ak vás lákajú nápadité, osobité šperky, zvoľte diamanty v netradičnom výbruse markíza alebo v uchytení bezel.

Dlhodobejšie trendy: vrstvenie (nielen) prsteňov a klasické žlté zlato

Vrstvenie. Toto slovo sa vo svete módy a šperkov opakuje čoraz častejšie. Vrstviť sa dajú náhrdelníky a retiazky, náramky aj prstene. Pravidlá si určujete predovšetkým vy - koľko, aké farby, dĺžky, šírky ... V roku 2023 bude trendy najmä vrstvenie prsteňov.

Minimalistické prstýnky k vrstvení - KLENOTA