MENU
NOVINKA NA SKLADE

Zlatý prsteň s oválnym vltavínom

  • Zlatý prsteň s oválnym vltavínom
  • Zlatý prsteň s oválnym vltavínom
  • Zlatý prsteň s oválnym vltavínom
  • Zlatý prsteň s oválnym vltavínom
  • XMAS Package

Jemný prstienok zo 14k žltého zlata zdobí charakteristicky zelený vltavín v oválnom výbruse. Obrúčka prsteňa zaujme originálnym dizajnom pripomínajúcim špirálu. Šperk pôsobí veľmi elegantne a krásne vynikne ako solitér. Poteší ženy s láskou k výrazným prírodným drahokamom a hrejivým tónom.

Prsteň vyrábame ručne v ateliéri KLENOTA. Prípadná prvá výmena veľkosti je do 60 dní bezplatná. Šperk vám doručíme zadarmo v dizajnovej krabičke a s certifikátom pravosti. Viac informácií ohľadom veľkostí a úprav prsteňov nájdete v našom sprievodcovi.

Dostupnosť: skladom pripravené na odoslanie alebo vyzdvihnutie.

473.91 € Vyžiadať na tovar
KÓD R0248553
Materiál Žlté zlato
Rýdzosť 14 kt 585/1000
Drahokamy Vltavín
Pôvod prírodný
Výbrus ovál
Šírka 5 mm
Výška 7 mm
Váha 0.65 ct
Váha 2.00 g

Šperky z ATELIÉRU KLENOTA

Náš ateliér leží v samom srdci starej Prahy, v oblasti, ktorá je už po stáročia centrom českého zlatníctva a šperkárstva. Miestna atmosféra tradície a histórie tohto remesla nám prináša inšpiráciu každý deň. Pri výrobe šperkov staviame na poctivej ručnej práci a tradičných metódach. Zlatníčky a zlatníci v našej dielni venujú pozornosť každému detailu. Pracujeme iba s kvalitnými materiálmi z overených zdrojov, aby vám šperky vydržali dlho krásne aj pri každodennom nosení. Predaj šperku berieme ako záväzok na celý život. Či už u nás kupujete darček pre niekoho blízkeho, alebo niečo sebe pre radosť, ku každému šperku KLENOTA vám poskytneme tiež profesionálny servis.

Vltavínové šperky

Český drahokam vltavín zaujme tajomne zelenými odtieňmi aj svojim pôvodom – pravdepodobne vznikol dopadom meteoritu na Zemi. Hojné náleziská sa nachádzajú najmä v oblasti južných Čiech. Tento kameň má na Mohsovej stupnici hodnotu 6, teda je pomerne krehký.

FARBA: Farba vltavínov sa pohybuje na škále od svetlo zelenej až po tmavo hnedo-zelenú. Vyznačujú sa vynikajúcim leskom a priezračnosťou. Každý kameň je vďaka prírodnému pôvodu absolútny unikát, jeho farba sa tak môže kus od kusu mierne líšiť.

VÝBRUS: Vltavínové šperky najlepšie vynikajú v zaoblených tvaroch - okrúhly, oválny, kvapka. Ich farbu v prsteňoch aj náhrdelníkoch krásne zvýrazní aj výbrus typu cushion (štvorec so zaoblenými rohmi).

HMOTNOSŤ: Váha vltavínu sa udáva v karátoch (ct) s presnosťou na 2 desatinné miesta. 1 ct = 0,20 g. Pri šperkoch s viacerými vltavínmi a pri náušniciach vždy uvádzame celkovú hmotnosť všetkých kameňov.

STAROSTLIVOSŤ: Šperk s vltavínom očistite pomocou mäkkej kefky v teplej mydlovej vode. Vltavíny v sebe často skrývajú drobné inklúzie, preto ich nenamáčajte v horúcej vode, mohli by prasknúť.