Svadobná obrúčka je pre manželov symbolom ich zväzku, lásky a jednoty. Pri svadobnom obrade si ho vymenia ako dôkaz ich spojenia. Prvý nastokne prsteň muž žene, potom žena mužovi. Svadobnú obrúčku nosíme na prstenníku ľavej ruky.

 

Ako by mala vyzerať Vaša svadobná obrúčka?

 • Jednoduchý alebo ozdobený?
 • S diamantom alebo bez?
 • V jednotnom dizajne so zásnubným prsteňom?
 • V rovnakom dizajne pre muža i ženu? 

KLENOTA Vám s výberom Vašich svadobných obrúčok poradí.

Vieme, ako je ťažké rozhodnúť sa a vybrať si niečo, čo budete nosiť celý život. U svadobných obrúčok kladieme dôraz predovšetkým na ich kvalitný materiál, drahé kamene a výnimočný dizajn, taký prsteň môžete nosiť po celý život a neomrzí Vás.

V našej ponuke nájdete svadobné obrúčky v jednotnom dizajne - pre ženu ozdobené diamantmi, pre mužov bez kameňov. Zvoliť si môžete tiež rôzny dizajn prsteňov pre muža a ženu. Zaujímavou variantov pre ženy môžu byť i sety zásnubných prsteňov a svadobných obrúčok, kedy tieto prstene tvoria zaujímavý celok.

Jednotný dizajn prsteňov

Obidve svadobné obrúčky, pre ženu aj pre muža, sú v rovnakom dizajne, z rovnakého materiálu. Prsteň pre ženu býva ozdobený diamantmi.  


Iný prsteň pre ženu, iný pre muža

Svadobné obrúčky sú odlišného dizajnu, z iného materiálu. Oba partneri si vyberú prsteň podľa svojich preferencií a predstáv - žlté alebo biele zlato, zdobený diamantmi alebo bez.                

Set zásnubného prsteňa a svadobnej obrúčky pre ženu

Zaujímavé riešenie pre ženy, ktoré chcú mať zladený svoj zásnubný prsteň a svadobnú obrúčku. Set zásnubného prsteňa a svadobnej obrúčky tvorí na ruke harmonický celok.  

 

Ako pri výbere svadobných obrúčok postupovať?

Pred samotným výberom je dobré si ujasniť pár vecí. Je vždy lepšie mať aspoň základnú predstavu, ako by mali Vaše svadobné obrúčky vyzerať, poznať aspoň jeden z parametrov prsteňa - cena, materiál, jednotný štýl alebo chcete každý prstienok iný, s kameňom alebo bez?

 • cena -  ujasnite si, koľko za prstene chcete alebo môžete utratiť

Svadobné obrúčky KLENOTA v páre začínajú na čiastke okolo 400 eur, nájdete u nás ale i luxusnejšie kúsky, pričom ich cena sa vie vyšplhať až na 1500 eur. U nás si vyberie každý.

 • z akého kovu má byť prsteň zhotovený?

Páči sa Vám alebo nosíte viac biele zlato, tak potom rozhodne zvoľte svadobné obrúčky z bieleho zlata alebo si môžete vybrať zaujímavú alternatívu, a to ružové zlato alebo prstene z kombinovaného zlata

 • aký kameň v prstienku chcete? Najobľúbenejším drahokamom do svadobných obrúčok je diamant.
 • chcete v prstienku jeden alebo viac kameňov? 
 • chcete prsteň jednoduchého vzhľadu (jednoduchý krúžok) alebo viac ozdobený (silnejší krúžok so zdobením)?
 • zhodnete sa na jednotnom štýle prstienkov alebo budete chcieť každý iný vzhľad?
 • veľkosť prsteňov? Ako zistiť vhodnú veľkosť Vám poradíme tu.

čo sa hovorí o svadobnej obrúčke? 

Ak muž nedokáže pretiahnuť prsteň neveste cez kĺb, bude v manželstve vládnuť manželka.
Svadobný prsteň, ktorý spadne pri obradu na zem, prinesie novomanželom smolu. Zodvihnúť by ho mal svedok.