Najromantickejší deň v roku, deň svätého Valentína, predstavuje skvelú príležitosť ukázať tomu druhému, ako veľmi si ho vážime. A darček v podobe šperku je na to ako stvorený. Na rozdiel od kvetou alebo bonboniéry má oveľa dlhšiu životnosť, a ak vyberieme ten správny, tak za nás môže aj mnohé povedať. Prinášame vám tipy na šperky, ktoré sú priamo nabité symbolmi lásky a zároveň perfektne doladia osobný štýl obdarovanej.

Ružová - farba lásky a nehy

Zlato v ružovej farbe je nielen trendy, ale aj slušivé a ako darček k sviatku lásky je priamo ideálne. Vyzerá krásne v kombinácii s diamantmi, ale aj s inými farebnými drahokamami. Odporúčame tiež ružové zlato v spojení s perlami.

Náhrdelníky srdce a kruh z ružového zlata s diamantmi - KLENOTA

Srdce na dlani

Ak vyberáte niečo pre milovníčku drahokamov a zároveň chcete svojou voľbou vyjadriť svoje city, môžete siahnuť po šperku s kameňom vybrúseným do tvaru srdca. Skúste napríklad prstienok, na ktorom farebný drahokam dopĺňajú žiarivé brilianty.

Nežný morganit

Nežný a upokojujúci, presne taký je morganit, jemne ružový drahokam, ktorý poteší každú romantickú dušu. Dokonca má vraj schopnosť vyvolať a udržať lásku. Bol objavený relatívne nedávno, a tak si stále uchováva tiež nádych výnimočnosti - šperk s morganitom skrátka nemá každý. Spolu s ružovým zlatom vytvára harmonickú kombináciu, ktorá ladí s farbou pleti a zvýrazňuje ženskosť. Pre dokonalý dojem zvoľte kombináciu náušníc a náhrdelníka.

Šperky z bieleho zlata s diamantmi - KLENOTA

Aj minimalistický šperk povie veľa

Že menej znamená viac, s tým by súhlasil každý, kto vyznáva jednoduchý štýl v obliekaní a neokázalé doplnky. Minimalistické šperky s motívom srdiečka budú svojej nositeľke pripomínať vašu lásku každý deň, a sú tak ideálnym darčekom k Valentínovi. Obdarovaná navyše môže svoj nový poklad smelo nosiť spoločne so svojimi obľúbenými šperkmi. Či už vyberiete prívesok v tvare srdca s briliantom, alebo hladké zlaté náušnice kruhy, nemôžete šliapnuť vedľa.

Náhrdelníky srdca v ružovom a žltom zlate - KLENOTA

Vášnivý rubín, dotyk luxusu

Pri príležitosti Valentína sa nemusíte báť siahnuť ani po niečom skutočne špeciálnom, napríklad po šperku s červeným rubínom, ktorý je hneď po diamante najvzácnejším drahokamom vôbec. Jeho prenikavo červená farba očarí na prvý pohľad. Symbolizuje lásku, predovšetkým tú vášnivú a ohnivú. Zároveň bol rubín vždy považovaný za silný ochranársky kameň, ktorý sa nosil ako talizman priamo pri srdci.

Valentínska žiadosť o ruku

Valentín sa ponúka ako perfektný moment pre žiadosť o ruku. Zásnubný prsteň s briliantom je stále jasnou voľbou č. 1. Stále viac sa ale dostávajú do popredia aj iné, menej známe kamene, ako napríklad vzácny ružový diamant, akvamarín alebo už spomínaný morganit.

Darček na Valentína: šperky z bieleho zlata s diamantmi - KLENOTA