MENU
  NA SKLADE

  Strieborný prsteň s perlou

  • Strieborný prsteň s perlou
  • Strieborný prsteň s perlou
  • Strieborný prsteň s perlou
  • XMAS Package

  Prsteň zo striebra ozdobený sladkovodnou perlou.

  Prstene pre Vás vyrábame ručne vo všetkých bežných veľkostiach v našom ateliéri v Prahe. Veľkosť môžete uviesť v objednávke alebo ju upresniť neskôr, prípadná prvá úprava je bezplatná. Doprava zadarmo, darčeková krabička a certifikát pravosti sú samozrejmosťou.

  skladom pripravené na odoslanie alebo vyzdvihnutie.

  104 € Vyžiadať na tovar
  KÓD kln0189
  Materiál Striebro
  Ryzost 925/1000
  Perly sladkovodné
  Tvar guľatý
  Barva ružová
  Lesk AA
  Povrch AA
  Průměr 5.8 mm
  Váha 1.95 g

  Šperky Klenota

  Šperky, ktoré si u nás zakúpite, balíme priamo do darčekových krabičiek a dodávame ich vrátane certifikátu, kde je uvedený kov, drahé kamene, ich váha, hodnotenie čistoty a farby diamantov a celková váha šperku.

  Šperky, diamanty a drahé kamene odoberáme len od overených dodávateľov, ktorí nám potvrdili, že ich diamanty a drahé kamene sú nezávadné a bezkonfliktné.

  Druhy perál

  Sladkovodné perly sa pestujú v sladkých vodách (najčastejšie v jazerách a riekach). Nadobúdajú rozmanité tvary a dosahujú rôznu kvalitu. Môžete sa stretnúť s perfektnými guľatými perlami i s perlami barokovými či oválnymi. Perly sú dostupné, keďže je možné v jednej perlorodke vypestovať až dvadsať perál.

  Perly Akoya pochádzajú z Číny, Vietnamu či Japonska. V japonskom preklade sa označujú ako “slaná voda”. Dosahujú veľkosť od 5 až do 9 mm a ich farba je najčastejšie biela. V teplejších vodách pri pobreží Číny môžu perly rásť až dvakrát rýchlejšie ako v chladnejších japonských vodách.

  Tahitské perly produkuje zvláštny druh ustríc s čiernymi okrajmi, ktorý sa vyskytuje v oblasti Francúzskej Polynézie. Tieto perly sú veľmi vzácne aj preto, že ustríc v chovoch prežíva len minimum. Jednotlivé perly sa od seba vzájomne výrazne líšia a ich využitie v šperkárstve je teda veľmi zložité. Napríklad na zostavenie náhrdelníku je ich treba roztriediť až stovky.

  Perly južného Pacifiku sa pestujú v Austrálii, Barme, Indonézii a v ďalších susedných štátoch. Tieto perly priemerne dosahujú veľkosť od 10 do 20 mm a sú veľmi vysoko cenené.  Ich sfarbenie býva biele, žlté alebo žltooranžové. Môžu nadobúdať takisto ružový, zelený alebo modrý nádych.

  Perly Mabe sú typické tvarom pologule. Je to dané tým, že vznikajú usadené vo vnútri ustríc na stenách ich schránok. Pestujú sa v Číne, Japonsku a v USA. Kvôli svojmu tvaru sa používajú predovšetkým na výrobu prsteňov a náušníc, ku ktorým sa upevňujú plochou stranou.

  Hodnotenie perál

  Na perlách sa hodnotí ich veľkosť, tvar, farba, povrch a lesk.

  Tvar a veľkosť perly

  Najčastejšie sa môžete stretnúť s guľatými perlami, ktoré tiež aj najžiadanejšie. Guľatý tvar môžeme rozlíšiť na dokonalo guľatý, nepravidelne guľatý alebo off round a ryhovaný. Medzi ďalšie tvary perál patria ovál, buton, kvapka a častá je takisto baroková perla. Morské perly sú všeobecne guľatejšie ako perly sladkovodné, ktoré majú častejšie oválny alebo inak nepravidelný tvar.

   

  Najčastejšie veľkosti perál:

  • Sladkovodné perly: 4 - 9 mm,
  • Akoya perly: 6 - 8 mm,
  • Perly južného Pacifiku: 11 - 13 mm,
  • Tahitské perly: 9 - 12 mm,
  • Keshi: 4 - 10 mm,
  • Mabe: 10 - 12 mm.

  Farba perly

  Najrozšírenejšou farbou u perál všetkých druhov (s výnimkou Tahitských perál) je biela. Perly, sa ďalej vyskytujú v odtieňoch krémovej či ružovej farby a bežne sa farbia do intenzívnejších farieb, napríklad do modrej, zelenej, fialovej alebo čiernej.

  Povrch a lesk perly

  Pri povrchu perly sa hodnotí jeho hladkosť. Kvalitu perly teda ovplyvňuje, či vykazuje nejaké nerovnosti, napríklad vo forme hrboľov a vrások. Čím hladšia perla je, tým je i kvalitnejšia.

  V prípade lesku sa hodnotí jeho intenzita. Perly môžu nadobúdať matný vzhľad, hodvábny lesk alebo veľmi vysoký lesk. Lesklejšie perly majú vyššiu hodnotu. Ako veľmi sa perla leskne, závisí i na jej druhu. Napríklad sladkovodné perly sa lesknú menej ako perly Akoya a tie sú zase menej lesklejšie v porovnaní s Tahitskými perlami. Väčšina našich dodávateľov používa na hodnotenie perál zjednodušené škály AAA-B, kde AAA je najvyššia kvalita. Hodnotí sa celková kvalita perly (perál).