Čo si predstavíte, keď sa Vás niekto opýta, aký by mal byť Váš zásnubný prsteň? 

Krásny, jedinečný, žiarivý, vyjadrujúci lásku a oddanosť.

 

Aký by mal byť Váš zásnubný prsteň?

  • jemný a jednoduchý alebo viac zdobený a masívnejší?
  • s jedným alebo viac kameňmi umiestnenými i po obvode prstienku?
  • zo žltého, bieleho, ružového alebo kombinovaného zlata?

Vzhľad zásnubných prsteňov sa v priebehu rokov často menil. Najtypickejším a najobľúbenejším však bol, je a istotne aj zostane jednoduchý krúžok s jedným diamantom.

 

Zásnubný prsteň nosí žena celý život, pripomína jej krásny okamih zasnúbenia, vyjadrenie lásky s partnerom. Do svadby ho nosí na ľavom prstenníku, po svadbe ho potom väčšina žien premiesti na iný vhodný prst, najčastejšie prstenník pravej ruky. Zásnubný prsteň si ale môžeme ponechať i na ľavom prstenníku, nosíme ho nad svadobnou obrúčkou.

Zásnubný prsteň kupuje v drvivej väčšine prípadov muž. Je to úloha neľahká a muži výberom strávia mnoho hodín. Vieme, jak je dôležité vybrať pre ženu ten SPRÁVNY zásnubný prsteň. Radi Vám s výberom poradíme, vyberieme pre Vás ten najlepší, ktorý Vašu vyvolenú okúzli.

Ako pri výbere postupovať?

Pred samotným výberom je dobré ujasniť si pár vecí. Je vždy lepšie mať aspoň základnú predstavu, jak by mal prsteň vyzerať, poznať aspoň jeden z parametrov prsteňa - cenu, materiál, štýl, kameň.

  • cena -  ujasnite si, koľko za prsteň chcete alebo môžete utratiťt

Zásnubné prstene KLENOTA začínajú na čiastke okolo 3 000 Kč/ 110 eur, nájdete u nás ale aj luxusné kúsky, pričom ich cena sa môže vyšplhať až na 150 000 Kč/ 5500 eur. U nás si vyberie každý.

  • z akého kovu má byť prsteň vyrobený?

Ak nosí Vaša vyvolená prevážne biele zlato, tak rozhodne zvoľte zásnubný prsteň v bielom zlate, alebo si môžete vybrať zaujímavú alternatívu, ktorou je ružové zlato alebo prsteň z kombinovaného zlata.

  • aký kameň v prsteni chcete mať?

Hovorí sa, že diamanty sú večné. A ony naozaj sú. Keď sa povie zásnubný prsteň, väčšina žien si ho predstaví práve s diamantom. Najžiarivejšia podoba diamantu, briliant, je rovnako skvelou voľbou.

  • chcete v prsteni jeden alebo viac kameňov?

Klasickým zásnubným prsteňom je jednoduchý krúžok s jedným výrazným diamantom. Čo skúsiť niečo trochu iného a vybrať si zásnubný prsteň s jedným veľkým centrálnym diamantom a menšími po obvode?

  • chcete prsteň jednoduchého vzhľadu (jednoduchý krúžok) alebo ozdobnejší (krúžok so zdobením)?
  • veľkosť prsteňa? Ako zistiť vhodnú veľkosť vám poradíme tu

Vyberte si u nás ten PRAVÝ zásnubný prsteň a urobte zo žiadosti o ruku nezabudnuteľný okamih. Na onú magickú vetu “Vezmeš si ma?” tak môžete čakať len jedinú odpoveď. ÁNO.