MENU
NA SKLADE

Náramok z ružových zafírov, perál a žltého zlata

  • Náramok z ružových zafírov, perál a žltého zlata
  • Náramok z ružových zafírov, perál a žltého zlata
  • Náramok z ružových zafírov, perál a žltého zlata
  • XMAS Package

Originálny náramok tvoria fazetované zafíry, doplnené bielymi sladkovodnými perlami a rondelmi zo 14k žltého zlata. Fasetovanie dodáva zafírom krásny lesk a vyzdvihuje ich menej obvyklé ružové sfarbenie. Vzniká tak netradičný doplnok, ktorý pôsobí veľmi nežne a romanticky. Potešia najmä ženy s láskou k prírodnej kráse. Náramok sa dá nosiť aj ako talizman dodávajúci múdrosť, pokoj a ochranu.

Náramok vyrábame ručne z prírodných minerálov, ktoré ponúkajú pestrú škálu odtieňov i vlastností. Minerály starostlivo vyberáme a ručne navliekame, výsledkom je preto vždy farebne unikátny a neopakovateľný dizajn. Šperk vám doručíme zadarmo v dizajnovej krabičke a s certifikátom pravosti. Viac informácií o typoch a dĺžkach náramkov nájdete v našom sprievodcovi.

Dostupnosť: skladom pripravené na odoslanie alebo vyzdvihnutie.

365.22 € Vyžiadať na tovar
KÓD K8017633
Materiál Žlté zlato
Rýdzosť 14 kt 585/1000
Drahokamy Zafír ružový
Pôvod prírodný
Priemer 2.5-4.5 mm
Perly sladkovodné
Tvar guľatý
Kvalita AA
Priemer 4.0-4.5 mm
Dĺžka 180 mm
Váha 5.60 g

Šperky z ATELIÉRU KLENOTA

Náš ateliér leží v samom srdci starej Prahy, v oblasti, ktorá je už po stáročia centrom českého zlatníctva a šperkárstva. Miestna atmosféra tradície a histórie tohto remesla nám prináša inšpiráciu každý deň. Pri výrobe šperkov staviame na poctivej ručnej práci a tradičných metódach. Zlatníčky a zlatníci v našej dielni venujú pozornosť každému detailu. Pracujeme iba s kvalitnými materiálmi z overených zdrojov, aby vám šperky vydržali dlho krásne aj pri každodennom nosení. Predaj šperku berieme ako záväzok na celý život. Či už u nás kupujete darček pre niekoho blízkeho, alebo niečo sebe pre radosť, ku každému šperku KLENOTA vám poskytneme tiež profesionálny servis.

Zafírové šperky

Zafír patrí medzi tie najobľúbenejšie drahokamy a spolu so smaragdom a rubínom tvoria tzv. veľkú trojku. Jedná sa o korund s tvrdosťou o stupni 9, prekoná ho teda iba diamant. Je veľmi odolný a svoj krásny vzhľad si udrží aj pri minimálnej starostlivosti.

FARBA: Zafír je známy svojou kráľovsky modrou farbou, ale okrem červeného rubínu sa ostatné korundy označujú ako zafíry. Stretnete sa teda aj s ružovými alebo žltými zafírmi a ďalšími. Každý kameň je vďaka prírodnému pôvodu absolútny unikát, jeho farba sa tak môže kus od kusu mierne líšiť.

VÝBRUS: Zafírové šperky najčastejšie zdobia drahokamy v okrúhlom výbruse. Používajú sa ale aj ďalšie ako ovál (obľúbený najmä pri prsteňoch a náhrdelníkoch) alebo tzv. fantazijné tvary napr. markíza, srdiečko či kvapka.

HMOTNOSŤ: Váha zafíru sa udáva v karátoch (ct) s presnosťou na 2 desatinné miesta. 1 ct = 0,20 g. Pri šperkoch s viacerými zafírmi a pri náušniciach vždy uvádzame celkovú hmotnosť všetkých kameňov.

STAROSTLIVOSŤ: Šperky so zafírom namočte do teplej mydlovej vody a dočistite pomocou jemnej kefky. Kameň by ste mali chrániť pred tlakom a teplotnými šokmi.